III Gminny Dzień Patriotyzmu

15.05.2015

W Beskidzkim Centrum Zabawki Drewnianej 14 maja 2015 r. odbyły się już po raz III uroczystości z okazji obchodów Gminnego Dnia Patriotyzmu. Temat tegorocznych obchodów Dnia Patriotyzmu to: „droga do niepodległości – życie i działalność Józefa Piłsudskiego”.

W programie obchodów znalazł się między innym przegląd pieśni patriotycznych przygotowany przez uczniów z Gimnazjum nr 2 w Lachowicach. Po przeglądzie pieśni zaproszeni goście zwiedzili wystawę prac dotyczących Józefa Piłsudzkiego, którą przygotowali uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Stryszawie. Gimnazjum w Krzeszowie przygotowało scenkę o odzyskaniu niepodległości, którą zaprezentowało zgromadzonym na uroczystości gościom. Obchody Dnia Patriotyzmu zakończył Konkurs wiedzy o życiu i działalności Józefa Piłsudskiego, w którym udział wzięli uczniowie Gimnazjów z terenu Gminy Stryszawa. Uczestnicy Konkursu wykazali się wysokim poziomem wiedzy.


Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajęła Daria Kamińska z Gimnazjum nr 1 w Stryszawie, drugie miejsce przypadło Kindze Wajdzik z Gimnazjum w Krzeszowie, natomiast na trzecim miejscu znalazła się Julia Włosiak z Gimnazjum nr 2 w Lachowicach. 


Finaliści Konkursu wiedzy o życiu i działalności Józefa Piłsudskiego otrzymali tablety ufundowane przez Wójta Gminy Stryszawa Rafała Laska i Radę Gminy. Dzień Patriotyzmu to inicjatywa Radnych Gminy Stryszawa i nauczycieli gimnazjum mająca na celu popularyzację postaw patriotycznych wśród młodzieży. Na uroczystości związane z Dniem Patriotyzmu przybyli przedstawiciele duchowieństwa, władz samorządowych, a także nauczyciele. Opiekę merytoryczną nad młodzieżą biorąca udział w obchodach III Gminnego Dnia Patriotyzmu sprawowali nauczyciele historii: Pani Maria Jończyk, Pani Lucyna Terlecka oraz Pan Łukasz Elżbieciak.


źródło: www.stryszawa.pl

Wróć

Dodaj komentarz