Orszak Trzech Króli - Stryszawa

06.01.2015

tl_files/zdjecia do artykulow/styczen_2015/dzien.patrona/DSC_0313.JPG

ORSZAK TRZECH KRÓLI

Ponad 1000 osób wzięło udział w Orszaku Trzech Króli w Stryszawie. Połączone z tym wydarzeniem Święto Patrona Szkoły Podstawowej nr 2 w Stryszawie rozpoczeło się uroczystą Mszą Świętą w kościele Świętego Stanisława w Stryszawie Dolnej. Po nabożeństwie uczestnicy mogli obejrzeć dwie sceny Jasełek a następnie z kolędą na ustach, prowadzeni przez gwiazdę i Gminną Orkiestrę Dętą w Stryszawie orszak przeszedł do szkoły.

Tu przed głownym wejsciem do budynku szkoły przedstawiono kolejną scenę z Herodem, a ostatnią scenę w szkolnej auli. W dzisiejszym spotkaniu wzięło udział ponad tysiac mieszkańców i sympatyków Szkoły Podstawowej nr 2 w Stryszawie, nie zabrakło także przedstawicieli Urzędu Gminy Stryszawa oraz Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej.

-Serdecznie dziękuję Państwu za liczny udział nie tylko w imieniu własnym ale także wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie dzisiejszego święta - podziękowała uczestnikom Alicja Zarywska-Sarlej. Natomiast wójt Rafał Lasek wyraził  nadzieję, że Orszak Trzech Króli na stałe wpisze się w kalendarz gminny i za rok znów spotkamy się w Stryszawie.

Po przedstawieniu jasełkowym dyrektor szkoły p. Alicja Zarywska -Sarlej zaprosiła wszystkich do szkolnej kawiarenki gdzie można było zakupić i skosztować przygotowane przez rodziców ciasta, ciasteczka, kawę czy bigos a przy okazji wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu Orkiestry Gminnej. Warto dodać, że to nie pierwsza a kolejna z rzędu akcja, dzięki której wspierane są finansowo przedsięwzięcia szkoły.

Jako ciekawostkę podamy informację, że w rolę Świętej Rodziny wcieliła się rodzina Państwa Kubasiaków ze Stryszawy, zaś najmłodszy aktor dzielnie grał swoją rolę zupełnie nieprzejmujac się ponad tysięczną widownią.

Foto i tekst: Monika Zawada-Miska

Wróć

Dodaj komentarz