Stryszawskie Ognisko Wychowawcze w akcji

02.12.2014

Placówka opiekuńczo – wychowawcza wsparcia dziennego, mieszcząca się przy szkole podstawowej nr 2 w Stryszawie cieszy się coraz większą popularnością.

Placówka finansowana jest z budżetu gminy, a prowadzona przez jordanowskie Stowarzyszenie Trzeźwości DOM. Zapewnia ona opiekę, wychowanie oraz ciekawą aranżację czasu wolnego dla dzieci w wieku szkolnym z terenu gminy. Dzieci mogą tu liczyć na pomoc w nauce, posiłek i udział w różnego rodzaju zajęciach, m.in. plastycznych, kulinarnych, sportowych, komputerowych czy teatralnych. Organizowane są ponadto bezpłatne wycieczki, kolonie oraz okolicznościowe zabawy.

W ubiegłym roku Ognisko Wychowawcze zostało wyremontowane i doposażone ze środków Resortowego Programu Dofinansowywania Standardów Placówek Wsparcia  Dziennego. Przyczyniło się do tego staranie pracowników Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz wychowawców placówki.

Nasze najnowsze sukcesy to:

Zabawa Andrzejkowa

Dnia 14 listopada 2014 roku na wielkim balu andrzejkowym w Jordanowskim OSP bawiło się ponad pięćdziesięcioro dzieci z terenu naszej gminy. Zabawa przebiegała pod hasłem integracji środowisk ze Stryszawy i z Jordanowa. Dzieci zachwycone były zapierającą dech w piersi scenerią w stylu domu strachów, pysznym poczęstunkiem oraz szeregiem atrakcji i konkursów.

Nagrody w ogólnopolskim konkursie na najciekawszą konstrukcję z klocków Morphun

W konkursie na skalę kraju nasze dzieciaki dokonały niemałego wyczynu – na przyznane osiem miejsc (I, II, III miejsce, 5 wyróżnień) zgarnęły aż trzy nagrody: trzecie miejsce oraz dwa wyróżnienia. Bez wątpienia należy pochwalić młodych konstruktorów za bogatą wyobraźnię, ciekawe pomysły, wielkie zaangażowanie i staranne wykonanie prac.

Wyniki konkursu (filmy, zdjęcia) można zobaczyć na stronie www.nowaszkola.com.

 

Joanna Wilgierz

Wróć

Dodaj komentarz