Tablety dla Radnych!

27.02.2015

Czy radnym potrzebne są laptopy?

Radni Gminy Stryszawa uznali, że są im niezbędne. I nie chodzi tu wcale o to, że zapragnęli być nowocześni. Gmina Stryszawa postanowiła w ten sposób wprowadzić oszczędności.

Teraz żaden radny oraz sołtys w naszej gminie nie będzie już musiał czekać przesyłkę z urzędu. Dzięki e-mailom będą na bieżąco z najważniejszymi urzędowymi kwestiami.

Roczne przygotowanie materiałów na sesję kosztuje gminę około 15,500 zł. Zakup tabletów, które będą używane co najmniej przez kadencję, wyniósł prawie 25 000 zł. Urzędnicy wyliczyli, że w ciągu 4 lat zaoszczędzą w ten sposób ponad 37 000 zł, co nie jest małą kwotą.

Zakup 24 tabletów (15 dla rannych, 9 dla sołtysów) wyniósł mniej niż koszty zakupu materiałów biurowych (papieru, toneru do drukarki i kserokopiarki, kopert, itp.), opłaty za serwis urządzeń oraz koszt pracy pracownika przygotowującego materiały. Tablety zostały przekazane radnym i sołtysom na podstawie umowy użyczenia na okres kadencji a po jej zakończeniu sprzęt należy zwrócić do Urzędu Gminy w terminie 7 dni w stanie nieuszkodzonym.

Jak poinformował nas p. Grzegorz Sikora, wszelkie naprawy sprzętu leżą po stronie użytkowników czyli radnych i sołtysów.

Możemy się tylko cieszyć, że mamy takich zaradnych radnych! 

Wróć

Dodaj komentarz

Komentował stefan | 27.02.2015

ryza papieru kosztuje 10 zl, chyba ze co roku kupuja nowe drukarki ?!

Komentował xx | 28.02.2015


1.email to nie pismo urzędowe, więc papier dalej będzie obecny
2.nie znam radnego co by komputera w domu nie miał, więc maila ma jak napisać.

jednym słowem bajerancko ;)

chciałbym po roku zobaczyć raport ile średnio pism ktoś z niego zrobił i ile tych maili napisal :D

Komentował stasek | 18.03.2015

Bardzo dobry i odważny pomysł. Brawo. Trzeba iść z postępem.