X -lecie Gminnej Orkiestry Dętej

20.02.2015

7 lutego Orkiestra Dęta Gminy Stryszawa obchodziła 10-lecie swojego istnienia. Uroczystość tę rozpoczęła Msza Św. w kościele p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krzeszowie. Uczestniczyli w niej członkowie orkiestry, ich rodziny, zaproszeni goście oraz mieszkańcy, którym bliska jest działalność orkiestry.

Po Mszy Św. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kukowie rozpoczęła się część oficjalna. Zebranych na sali gości powitał kapelmistrz Krzysztof Górski, który przedstawił historię powstania orkiestry, jej osiągnięcia, a także plany na przyszłość. Podziękował też za zakupione w ostatnim czasie dwa instrumenty: jeden z nich został przekazany z okazji jubileuszu przez Wójta Gminy Stryszawa, a drugi przez sponsora – Firmę Pacyga Meble, który od lat wspiera orkiestrę. Następnie głos zabrali: Wójt Gminy Stryszawa Rafał Lasek, Posłanka na Sejm RP Joanna Bobowska były starosta powiatu suskiego Tadeusz Gancarz, Dyrektor GOK w Stryszawie Renata Chudzik oraz kapelmistrz zaprzyjaźnionej orkiestry dętej z Pewli Wielkiej.

Z okazji jubileuszu 10-lecia orkiestry, jej dotychczasowych osiągnięć - zdobywania licznych nagród i wyróżnień na ręce kapelmistrza - Krzysztofa Górskiego Wójt Gminy Stryszawa przekazał pamiątkowy puchar i statuetkę oraz wręczył list gratulacyjny.

Następnie orkiestra zaprezentowała się w krótkim koncercie zaczynając od wykonania Sygnału GOD w opracowaniu K. Górskiego i Marszu „Na falach eteru” E. Maya, a skończywszy na Marszu Radetzkiego Johanna Straussa, w aranżacji Franza Bumera. Nie obyło się jednak bez bisów i wspólnego odśpiewania „Sto lat” dla jubilatów. Po koncercie na uczestników uroczystości czekał wspólny posiłek oraz zorganizowana z tej wyjątkowej okazji zabawa taneczna.

źródło: GOK Stryszawa

Wróć

Dodaj komentarz