Aktualności

Akcja szczepienia lisów na terenie powiatu suskiego

W dniach od 27 września  do 4 października 2012 r. na obszarze województwa małopolskiego przeprowadzona zostanie akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko  wściekliźnie.

 

Powiat suski odwiedzi poseł Macierewicz

Jak informuje biuro senatorskie Andrzeja Pająka, prawdopodobnie w piątek 12 października br. odbędzie się spotkanie Antoniego Macierewicza  z mieszkańcami Makowa Podhalańskiego i okolic.

 

Skradziono krzyże z cmentarza w Stryszawie

Policja prowadzi śledztwo w sprawie kradzieży 18 krzyży z cmentarza w Stryszawie. O zdarzeniu policja otrzymała informację w poniedziałek (24.09) od proboszcza ze stryszawskiej parafii.

 

Poszukiwane skarby przeszłości

Muzeum Miejskie w Suchej Beskidzkiej apeluje do mieszkańców regionu Babiogórskiego o przekazywanie starych dokumentów, fotografii, pamiątek, itp. związanych z historią miasta Sucha Beskidzka lub regionu Babiogórskiego, które mogłyby zasilić wystawiane ekspozycje w dziale historycznym i regionalnym muzeum.

 

"Św. Józef Robotnik w sztuce ludowej"

Zaproszenie na wystawę pokonkursową ogólnopolskiego konkursu rzeźbiarskiego.

 

Wstrzymana sprzedaż alkoholu pochodzącego Z Czech

Decyzją Głównego Inspektora Sanitarnego na terenie całego kraju obowiązuje zakaz sprzedaży wszystkich alkoholi pochodzących z Republiki Czeskiej (z wyjątkiem piwa i wina) dostępnych w punktach sprzedaży detalicznej, hurtowej oraz w punktach gastronomicznych.

 

IX Rajd Górski im. Kard. Stefana Wyszyńskiego

17 września br. w samo południe o godzinie 12.00 na szczycie góry Jałowiec zameldowało się ponad 35 grup - reprezentantów szkół z terenu gminy Stryszawa, oraz szkoły im. W. Witosa z Suchej Beskidzkiej i Zespołu Szkół z Makowa Podhalańskiego.

 

Parafiada 2012 w Hucisku

W środę 15.08.2012 r. na boisku sportowym w Pewelce odbyła się Parafiada 2012. Jej hasło przewodnie brzmiało: „Pomagając innym, pomagam sobie”

 

Uwaga!!! OSZUŚCI

Uwaga na oszustów!
69-letnia mieszkanka Zawoi padła ofiarą oszustwa metodą "na wnuczka".