Artykuły czytelników

Niechciane graffiti

Ścienne graffiti może być piękne, ale musi spełniać dwa warunki. Pierwszy, to oczywiście zgoda właściciela budynku tudzież malowanej ściany zaś drugi, to oczywiście indywidualny talent malarza.

 

Nietypowa interwencja

3-ego maja padał deszcz, dlatego Straż Pożarna na sygnale, przemierzająca wsie około godziny 20, wywołała zaciekawienie wśród mieszkańców Huciska i Pewelki. Zazwyczaj strażacy są sojusznikami wody, jednak tym razem to ona była przyczyną ich interwencji.

 

Żywiecko-suski kompleks sportów zimowych

Na łamach wielu gazet papierowych czy też serwisów internetowych pojawia się temat rewitalizacji oraz przywrócenia ruchu na trasie kolejowej Żywiec - Sucha Beskidzka.  Wypowiadający się poruszają zarówno argumenty za jak i przeciw takiej inwestycji przytaczając swoje argumenty. Mieszkając bezpośrednio przy tej trasie mogę te argumenty bezpośrednio ocenić widząc przejeżdżające pociągi.

 

Młodzież działa!

W Stryszawie przy Babiogórskim Stowarzyszeniu Zielona Linia zorganizowała się grupa młodzieży, która chce działać na rzecz lokalnego środowiska. Spotykają się regularnie i właśnie planują projekt inicjatywy młodzieżowej w ramach programu „Młodzież w działaniu”.

 

Forum Ekonomii Społecznej pt. „PES jako forma promocji regionu”

We środę 12 grudnia Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu gościła uczestników Forum Ekonomii Społecznej pt. „PES jako forma promocji regionu”.

 

WIZYTA STUDYJNA, pt. "Stacja Tłuszcz" - relacja

Zapraszamy do zapoznania się z pasjonującą relacją uczestniczki projektu Edukacja Obywatelska z Kurierem Stryszawskim.

 

Za chlebem do Ameryki

To była wielka emigracja; w latach 1892-1924 wyjechały z Europy 22 miliony – mężczyzn, kobiet, dzieci; wyjeżdżali samotnie, albo z całymi rodzinami...

 

Korzenie, co to takiego?

Nasz dom, nasze miejsce na ziemi, chociaż nie przez nas stworzone, ale tu wróciliśmy, tu są korzenie męża i moje, bo przecież jesteśmy razem.

 

"Kto ratuje jedno życie- ratuje cały świat"

Na ziemiach polskich za jakąkolwiek pomoc Żydom, czy chodziło o udzielenie schronienia, czy podanie kromki chleba, groziła śmierć.

 

Historia jak każda inna, a jednak…

Amicus – przyjaciele. To grupa młodych ludzi, których połączyła głównie pasja, czas i chęć śpiewania.