Temat tygodnia

Śmieciowy problem

W naszej gminie zrobiło się kolorowo i to za sprawą śmieci. Szczególnie widać to na wiosnę. Tymczasem mieszkańcy zostali zaopatrzeni w nowe worki do segregacji odpadów i to aż w siedmiu kolorach.

 

Będzie nowy most

W tym roku na drodze wojewódzkiej nr 946 Sucha Beskidzka – Żywiec, a dokładniej na potoku Lachówka w Stryszawie ma zostać wybudowany nowy most. Obecnie ze względu na zły stan techniczny obiektu ruch został tam zwężony do jednego pasa.

 

Stryszawa na czwartym miejscu

Już wiadomo w jakiej kolejności będą montowane solary w powiecie suskim. 16 lutego w siedzibie starostwa odbyło się oficjalne losowanie kolejności montażu instalacji w poszczególnych gminach. Emocje miejscami przypominały losowanie grup na Euro 2012…

 

Zasypało nas

Mieszkańcy mają duży problem z leżącym śniegiem. Nawet kilkadziesiąt centymetrów białego puchu spadło w ostatnich dniach w całej gminie. Wiele dróg jest nieprzejezdnych, nie wszędzie docierają pługi.

 

Niebezpieczny mróz

W ciągu ostatnich kilku tygodni termometry w naszym regionie wskazywały ponad 20 stopni mrozu. Paradoksalnie z takimi temperaturami mamy do czynienia ze względu na globalne ocieplenie. Naukowcy sądzą, że za tą sytuację odpowiada proces kurczenia się powłoki lodowej pokrywającej Ocean Arktyczny.